Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Relsiralli võitis Enefit Power

relsiralli2023_teine_paev-15

Sel nädalavahetusel leidis Ida-Virumaal aset rahvusvaheline käsidresiinivõistlus Relsiralli, mille võitis Enefit Poweri tiim. Ettevõtmise eesmärk on aidata kaasa raudteeohutust puudutava teadlikkuse kasvatamisele.

Relsirallil osales pea 200 raudtee-ettevõtete ning ohutusega seotud ametite esindajat teadvustamaks raudteeohutuse olulisust. Kahe päeva jooksul läbisid võistkonnad mööda Ida-Viru tööstusraudteid ligi 130 kilomeetrit ning võtsid mõõtu erinevates lisakatsetes.

Ülimalt tasavägise võistluse võitis Enefit Power, teisele kohale asetus Eesti Raudtee ning kolmanda koha saavutas Operail.

Relsirallit korraldava Go Goupi juhi Jüri Etverki sõnul täitis Relsiralli oma eesmärgi. „Ettevõtete ja organisatsioonide esindatus ja võistlustahe oli muljetavaldav ning otsus tuua võistlus üle pika aja Ida-Virumaale andis mõõduvõtmisele uudsuse ja värske hoo. Oleme ju kõik ühiselt väljas selleks, et veelkord ja jätkuvalt rõhutada raudteel liiklemise ohutuse olulisust,“ lausus Etverk.

Teekond marsruudil Kohtla-Järve-Jõhvi-Ahtme läbiti käsidresiinidel pumbates, trassile jäävates jaamades lahendati erinevaid meeleolukaid ning pingelisi ülesandeid, mis määrasid kõige võidukamad meeskonnad. Otsustavaks sai viimane lisakatse, mille tulemus selgitas välja võitja.

13. korda toimunud Relsirallist võtsid osa Eesti Raudtee, Rail Baltic Estonia, Enefit Power, Viru Keemia Grupp, Elron, Edelaraudtee, Go Group, Proinfra, Operail, Skinest Rail, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning tervise ja turvalisuse eestvedajate ühendtiim, kuhu kuulusid Operation Lifesaver Estonia, Politsei- ja Piirivalveamet, Terviseamet, Maksu- ja Tolliamet, Tervisekassa, Päästeamet, Sisekaitseakadeemia, Transpordiamet ja JCDecaux Estonia.

Käsidresiinivõistlust korraldasid Go Group ja Edelaraudtee tänavukoostöös kohalike suurettevõtetega Enefit Power ja Viru Keemia Grupp. Aastal 2002 alguse saanud võistluse eesmärk on kasvatada raudteeohutusalast teadlikkust.