Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Go Busi kaugliinibussides näeb filmifestivali programmi

Tänasest kuni 29.oktoobrini saab Go Bus kaugliini bussides näha filmifestival Kino maale filme. Bussianimatsioon jõuab animasõpradeni 15 bussis Tallinn-Pärnu, Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Kärdla, Tartu-Haapsalu, Tallinn-Rakvere suundadel .

Esmakordselt toimuv filmifestival Kino maale teeb kummarduse Nukufilmi loomingule

Priit Pärna Animafilmifestivalist välja kasvanud filmifestival Kino maale toob alates 09. oktoobrist vaatajateni kolm värviküllast nädalat, keskendudes  animatsioonile ja eeskätt Nukufilmi loomingule läbi kuue aastakümne.

“Eelmiste aastate kogemus näitas, et Priit Pärna Animafilmifestivali alafestivali Kino maale saatis suur edu ning soe vastuvõtt. Sellest innustatuna leidsime, et on aeg korraldada uus filmifestival, mis oleks suunatud kultuuri- ja haridusasutustele Eesti maapiirkondades,” kommenteeris uue festivali sündi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Kino maale filmifestivaliga saavad kaasa lüüa kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, näidates 9.–29. oktoobrini festivali erinevaid programme. Tänaseks on Jurtšenko sõnul näitamiskohana filmid näitamiseks valinud ligi 80 raamatukogu, kultuuri- ja rahvamaja ning kooli ja lasteaia, mis ületab kõik ootused mitmekordselt, kokku on festivali filmide näitamiskohti üle 100.

“See on ilusaks sümboolseks kingituseks nii laste ja noorte kultuuriaastale kui ka Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks,” lisas Jurtšenko rõõmustades.

Filmifestivali Kino maale fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Nii ongi vanim animatsioon 1957. ning värskeim 2017. aastast.

“Koostöös Nukufilmiga oleme kokku pannud nostalgiahõngulise koondprogrammi, kus väikestel animasõpradel on avastamisrõõmu ning suurtel äratundmisrõõmu. Kaks programmi on pühendatud ka tänavustele juubilaridele – animaator Mati Kütt tähistab 70. ning režissöör Hardi Volmer 60. sünnipäeva,” märkis Jurtšenko.

Festivali kavas on kokku üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele.

“Festivali eriprogrammide näitamisega löövad taas kaasa pikaajalised animasõbrad Elron, Go Bus ja Eesti Kaitsevägi. Koostöös Nukufilmi Lastestuudioga jätkame oma olulisimat missiooni – noorte animaatorite koolitamist,” lisas Jurtšenko.

Rongianimatsioon toob festivali Elroni reisijateni suundadel Tallinn-Tartu, Tartu-Valga, Tallinn-Narva, Tallinn-Viljandi ning Bussianimatsioon jõuab animasõpradeni 15 Go Busi kaugliini bussis Tallinn-Pärnu, Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Kärdla, Tartu-Haapsalu, Tallinn-Rakvere suundadel . Militaaranimatsiooni filminäitamisega liitus ka 1. jalaväebrigaadi Sõdurikodu. Laste ja koolinoorte animatsioonikoolitused toimuvad 9.–11. oktoobrini Tapa Gümnaasiumis.

Kino maale jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse. Leia endale lähim kodune kinosaal ja meelepärased programmid siit: www.kinomaale.ee.  Ela festivali tegemistele kaasa ka Facebooki fännilehel www.facebook.com/kinomaale.