Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Go Rail alustas manööverteenuste pakkumist Muuga sadama piirkonnas

Go Groupi kontserni kuuluv Ühinenud Depood omandas terminalioperaatorilt Liwathon E.O.S. Maardus asuva depoo, millega lõi teisele kontserni tütarettevõttele – Go Railile valmisoleku osutada Muuga sadama piirkonnas manööverteenuseid.

Go Groupi tegevjuhi Jüri Etverki sõnul on tehingu eesmärgiks luua Maardu ja Muuga terminalide teenindamiseks ühtne dispetšerkeskus ning tagada operatiivse teenindamise huvides piisav vedurite ja vedurimeeskondade kohalolek.

„Sealsete terminalide sooviks on keskenduda oma põhitegevusele ning majanduslikult soodsam on tellida raudteega seotud teenused manöövertöödele ühelt kindlalt partnerilt,“ kommenteeris Etverk. „Teenuse alustamise oluliseks eelduseks oli meie poolt kohapeal püsiva tegevuskoha loomine ning selleks on Maardu depoo, mille omandas Go Raili sõsarettevõte Ühinenud Depood.“

Seni peamiselt Tallinna-Moskva liini teenindanud Go Rail kavatseb sel aastal keskenduda kaubaveole ning manööverteenuse pakkumisele, millega alustas Muuga sadama piirkonnas sel nädalal.

„Esimeseks kliendiks on Liwathon E.O.S, kuid lähinädalatel ja -kuudel oleme valmis alustama ka teiste klientide teenindamist. Teineteise mõistmine on juba saavutatud ning hetkel räägime läbi teenuse osutamise olulisi nüansse,“ sõnas Go Groupi juht.

Värskelt omandatud Maardu depoosse kolib Ühinenud Depood reisivagunite ja muu raudteeveeremi remonditeenuste üksuse, mis seni asus Tallinn-Väikses.

„Maardu depoo on väga hea logistilise asukohaga ning kaasaegse sisseseadega, kuid eelkõige määravad depoo kvaliteedi seal töötavad veduriremondi spetsialistid, kes on meil riigi parimad ning kellele väljastatud litsentsid võimaldavad teostada kapitaalremonte kõikidele Eestis kasutuses olevatele veduritüüpidele,“ märkis Jüri Etverk.

Go Groupi tegevjuht lisas, et raudteeveeremi remondi ja hoolduse üksuse kolimine Maardusse on vajalik ka seetõttu, et teha Tallinn-Väikse depoosse ruumi kasvavale masinaehituse- ja metallitööde harule. „Muuhulgas on Tallinn-Väikse depoos renoveeritud pealinnas ringi sõitvad retrotrammid, samuti oleme pikaajaline kaitsejõudude partner, remontides ja kohaldades nende sõidukeid ning alates sellest aastast ka Arctic Machine teehooldusautode varustuse ametlik esindaja Eestis,“ selgitas Etverk.

Tehingu summa on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

 

Lisainfo:

Jüri Etverk

Tegevjuht

AS Go Group

+372 5665 0595

jyri.etverk@go.ee

Kersti Gorstov

Kommunikatsioonijuht

AS Go Group

+372 555 05 444

kersti.gorstov@go.ee

www.gogroup.ee