Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Tartu tutvustab uusi linnaliinibusse

1. juulist 2019 hakkavad Tartu linnaliinidel sõitma 64 uut gaasibussi. Uute bussidega saab tutvuda Tartu linna päeval, 29. juunil kell 11-15 toimuval Tartu uute busside avapeol, mis toimub Ülikooli tänaval Vanemuise alumise parkla juures.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki tartlasi linna päeval uute bussidega tutvuma. “Oleme sel suvel teinud väga suure hüppe Tartu ühistranspordi korralduses. Juuni alguses avasime Tartus rattaringluse, mis saavutas kohe esimese päevaga tartlaste hulgas tohutu populaarsuse. Nüüd on tulemas uus liinivõrk ja kõik uued madalapõhjalised gaasibussid. Muudatuse eesmärk on autostumise vähendamine ja tartlastele parema elukeskkonna võimaldamine,” lisas Klaas.

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul tähistab uute gaasibusside tulek Tartu ühistranspordis uue ajastu algust – puhtamat linnaõhku ning tervemat keskkonda. “Linnarahvale ja külalistele tähendab see senisest mugavamat ja meeldivat sõidukogemust ning kõrgel tasemel teenindust,” sõnas Andrei Mändla.

Ülikooli tänav on autodele suletud ning tänavale on rivistatud kaheksa uhiuut bussi. Igas bussis toimuvad erinevad tegevused ja selle käigus saab busside sisemuse üle vaadata ning proovida ka nende istumismugavust. Kell 11 avavad Tartu bussiliikluse uue ajajärgu Tartu linnapea Urmas Klaas ja AS Go Bus juhataja Andrei Mändla. Seejärel algavad tegevused bussides.

Muusikabussis esinevad Daniel Levi, Silver Sepp ja Jaan Pehk. Reisijuttude bussis puhub oma reisijutte maailmarändur Tiit Pruuli. Luulebussis hoiavad vaimuvärskust üleval luuletajad Hasso Krull, Contra, Jüri Kolk, Katrin Pärn ja Mehis Heinsaar. Ühistranspordi lainel ollakse oma katsetega ka AHHAA teadusteatri bussis. Lastebussis toimuvad Heino Seljamaa kohvriteatri etendused. Linnatranspordi bussis saab uurida Tartu Linnatranspordi töötajatelt, mida uut toovad uued bussid ja uus liinivõrk. Abi saab ka rattaringluse kasutajakonto tegemisel ning katsetada rattaringluse ratastega sõitmist. Koos kunstiajaloolase Enriko Talvistuga saab tuuribussiga teha ekskursiooni “Ümber linna ekskursioon 50 aastat hiljem: väljub liin nr 9”. (Vajalik eelregistreerimine).

Tartu Linnamuuseum kutsub kell 13 kõiki huvilisi mälumängubussi mälumängule, mis on mõeldud kuni 4-liikmelistele võistkondadele. Küsimused on seotud nii Tartu ajaloo kui ka tänapäevaga. Eelregistreerumiseks tuleb oma võistkonnast teada aadressil ants.siim@katarina.ee (kirjas märkida ära võistkonna nimi). Eelregistreerumine kestab 27. juunini või seni, kuni bussis kohti jätkub.

Detailsem kava on siin

1. juulist 2019 läheb Tartu linn üle uuele bussiliinivõrgule, mis erineb oluliselt senisest liinivõrgust nii marsruutide, liinide arvu kui ka väljumiste sageduse poolest. Liinidel hakkab sõitma 13 bussiliini, lisaks kaks ööliini. Liinidele tulevad kõik uued madalapõhjalised gaasibussid, mis on varustatud konditsioneeriga. Liinivõrku hakkab teenindama AS GoBus. Uutel bussidel on ka uus ühtne kujundus, mille autoriks on Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna tudeng Karilin Tõnisoja.

Lisainfo: Tartu Linnatranspordi ühistranspordi kvaliteedijuht Kairi Kuusik, 736 1199, kairi.kuusik@raad.tartu.ee.

Lilian Lukka
Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna kommunikatsioonijuht
736 1212, 516 4592