Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Go Bus Tartu bussijuhte ootab ees järsk palgatõus

AS GoBus tõstab alates 1. juulist Tartu linnaliinide bussijuhtide palka üle 20%, viies kohalike vedude töötasu Lõuna-Eesti rekordtasemele.

Tartu linnaliinidel sõitvate bussijuhtide minimaalne kuutasu hakkab alates 1. juulist olema 1200 eurot, mis on üle 20% kõrgem Tartu linnavalitsusega hankelepingus kokku lepitud 980 eurosest miinimumpalgast. Keskmiseks bussijuhtide kuupalgaks kujuneb sellega prognooside kohaselt 1500 eurot.

Palgatõusu tingis Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul vajadus tõsta valdkonna konkurentsivõimet ning soov teha tööle tulek Tartu linnaliinide bussijuhiks atraktiivsemaks. „Tartu linnavalitsus kuulutas Go Busi hanke võitjaks juba kaks aastat tagasi. Toona kokku lepitud bussijuhtide palgatase on täna selgelt ajale jalgu jäänud. Suurem palk aitab ametisse juurde tuua rohkem häid bussijuhte ning ühtlasi hoida kõrget teeninduskultuuri taset, mis on Go Busi jaoks väga oluline.”

„Ühtlasi teame täna, et uus liinivõrk on vanaga võrreldes 10% mahukam ning ka juulist kehtima hakkav talvine sõiduplaan on 10% suvisest mahukam, mistõttu on suurem töötasu igati õigustatud ning Go Busi juhatus ka vastava otsuse ka tegi,“ märkis AS GoBusi esindaja.

Mändla lisas, et kuna tööjõupuudus on suur, siis on ettevõtte valmis Tartu linnaliinidel tööd pakkuma kõigile, kel on olemas bussijuhi kutsekvalifikatsioon ja soov lisa teenida ka osalise tööajaga. „Kaugemalt tulijatele pakume ettevõtte kulul majutust Tartus. Suvel plaanime alustada bussijuhtide koolituskursusega, kuhu loodame suurt huvi,“ sõnas Go Busi juhataja.

AS GoBus alustab Tartu linnaliinide teenindamist alates 1. juulist. Kõik liinid saavad ettevõtte kinnitusel teenindatud uhiuute keskkonnasäästlike gaasibussidega, millel on ligipääs nii ratastooli- kui lapsevankriga.

Kõigil huvilistel on võimalus uute bussidega lähemalt tutvust teha 29. juunil toimuval Tartu linna päeval. Bussid rivistatakse üles Vanemuise esisele ning neis pakutakse nii suurtele kui väikestele linnakodanikele põnevat kultuuriprogrammi. Täpsema ajakavaga saab tutvuda siin: www.gobus.ee/tartu-uute-busside-avapeo-ajakava/.

 

 

Lisainfo:

Andrei Mändla

AS GoBus juhataja

andrei.mandla@go.ee

Tel: 509 4378

 

Kalle Saviste

AS GoBus Lõuna-Eesti piirkonnajuht

kalle.saviste@go.ee

Tel: 511 4808

 

Kersti Gorstov

AS Go Group

Kommunikatsioonijuht

kersti.gorstov@go.ee

+372 555 05 444