Toompuiestee 37, 10133 Tallinn

Avastusmäng Eesti 100 aaret

Eesti 100 aaret on selle suve kõige põnevam seiklusmäng, kus saab avastada Eestimaa põnevaid kohti ja vastata nende kohta käivatele küsimustele. Seiklusmäng on valminud Muinsuskaitseameti eestvedamisel ja kestab kuni 2019. aasta sügiseni.

Interaktiivne seiklusmäng Eesti 100 aaret viib huvilised seiklema Eesti kõige olulisematesse kultuuri- ja looduspärandiga seotud paikadesse. Nutitelefonis toimiva mängu abil tutvustatakse Eesti Vabariigi juubeliaasta ja Euroopa kultuuripärandiaasta puhul 100 Eesti erilise paiga lugu.

Mäng on mõeldud nii sõltumatutele aardeküttidele kui sõpruskondadele ja peredele, kes kõik saavad võistluslikult mööda Eestit reisides omavahel teadmistes mõõtu võtta. Mängu eesmärk on anda igaühele võimalus mänguliselt tutvuda oluliste Eestimaa paikadega ja muuta nad selliselt meeldejäävaks. Selleks leiab mängija iga aarde kohta rakendusest põnevaid infokilde ja saab küsimustele vastates võtta mõõtu teiste aardeküttidega.

Eesti 100 aaret valiti 2015. aastal toimunud rahvahääletusel ja nende seas on nii kultuuri- kui looduspärandiobjekte. Mõned aarded on üldtuntud nagu näiteks Pirita klooster. Teised on jälle hästi peidetud nagu Poruni ürgmets Alutagusel, kuhu viib vaid üks tee.
Mängu mängimiseks tuleb nutitelefoni kasutades minna www.eesti100aaret.ee. Lisaks ajaloole leiab mängu veebilehelt aarete kohta käivaid lugusid ja legende.

Eesti 100 aarde mängimine kestab kuni 2019. aasta sügiseni. Kõik mängijad, kes on kogunud rohkem kui 1/10 maksimaalsest punktisummast ehk 70 punkti, osalevad mängu jooksul toimuvates loosimistes, mille käigus on võimalik võita põnevaid auhindu.
Avastusmäng Eesti 100 aaret on valminud Muinsuskaitseameti eestvedamisel kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.
2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

Mängu peaauhinnaks on lennupiletid Kopenhaagenisse Nordicalt.
Lisaks loositakse mängu jooksul välja:
* 3 Go Reisiajakirja aastatellimust;
* 3 perepaketti Go Hotel Shnellis;
* Palju põnevaid Go Traveli reisiraamatuid;
* 3 Go Traveli kinkekaarti väärtusega 100 eurot;
10 Tallinki kruiisi neljale marsruudil Tallinn-Stockholm (A-klassi kajutis).